Megyei Kaán Károly Természet- és Környezetismeret verseny az Andrássyban

Megyei Kaán Károly Természet- és Környezetismeret verseny az Andrássyban

Iskolánk a  XXXI. Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti verseny vármegyei fordulójának adott otthont. 

2023. április 14-én az Andrássy iskola rendezte meg a Zala vármegyei Kaán Károly verseny megyei fordulóját. 

A versenynapot Simon Márta intézményvezető nyitotta meg, majd az iskolánk énekkara ifj. Somorjai József Varázskréta, illetve Nemes Nagy Ágnes - Balázs Árpád Bodzavirág című szerzeményét adta elő Cselényiné Erős Enikő karnagy vezetésével. Ezután László Blanka 5. osztályos tanuló szavalta el Az erdő fohásza című verset. A Nagykanizsai Tankerületi Központ nevében Czémánné Balog Tímea osztályvezető köszöntötte a verseny résztvevőit, majd Németh Emese a 2022. évi verseny megyei győztese szólt a versenyzőkhöz. Az ünnepség végén pedig Simon Márta intézményvezető megnyitotta a Léránt János nyugalmazott erdész és amatőr természetfotós képeiből készített iskolai fotó kiállítást.

A verseny 10:00-tól 11:30-ig tartott. A résztvevők szerint nagyon nehéz volt. A feladatlapok beadása után a pedagógusok számára eljött a munkák javításának és értékelésének ideje, a versenyzők számára pedig egy kis szabad program. Ennek kezdeteként egy facsemete elültetésén vettek részt Németh Gergely erdőmérnök vezetésével. A faültetés után először a Városi Könyvtár parkjában álló híres letenyei platánfát nézték meg, majd a könyvtár épületét Pfeiffer Edit könyvtárvezető mutatta be nekik. Az iskolába visszatérve kézműves foglalkozáson készíthettek maguknak ajándéktárgyat a tanulók, majd következett az eredményhirdetés. 

A verseny eredménye: 5. évfolyamon 1. helyezett Faragó Boldizsár (Muraszemenye), 2. helyezett Tóth Csilla Emese (Nagykanizsa, Péterfy Iskola), 3. helyezett pedig Gazda Zoltán (Letenyei Andrássy Iskola) tanulója lett.

A 6. évfolyamon 1, helyezett Bedő Lili Bianka (Csesztregi Kerkai Jenő Általános Iskola), 2. helyezett Simon Liza (Nagykanizsa, Péterfy Iskola), 3. helyezett pedig Cserfő Luca (Nagykanizsa Zrínyi-Bolyai Iskola) tanulója lett.

Zala vármegyét az országos versenyen  Faragó Boldizsár (Muraszemenye) 5. osztályos tanuló fogja képviselni Mezőtúron 2023. május 19-20-21-én.

Gratulálunk valamennyi versenyzőnek a felkészüléshez, a helyezetteknek az elért eredményekhez, a felkészítő tanároknak pedig a sok-sok odaadó, áldozatos munkához! Köszönjük!

Képek a Galériában. Katt!

Pályázatok

Magyar falu program
Emberi Erőforrás Támogatáskezelő
Petőfi 200
Okosan a pénzzel
Széchenyi_befektetés a jövőbe
Emberi Erőforrások Minisztériuma
Megvalósult a magyar kormány támogatásával
Tehetségpont
Határtalanul
Erzsébet tábor