Kiemelkedő eredmények a borsfai természetismereti versenyen

2026. május 18-án a Letenyei Andrássy Gyula Általános Iskola két csapattal vett részt a Borsfai Fekete István Általános Iskola által szervezett, „Barátunk a természet” című túrával egybekötött tanulmányi versenyen.
A megmérettetés során a tanulóknak a természethez kapcsolódó biológiai, irodalmi, helyesírási, földrajzi és művészeti ismereteiket kellett komplex módon alkalmazniuk. A verseny különlegességét az adta, hogy a feladatokat a Borsfa környéki túraútvonalon, jelzések segítségével teljesítették a résztvevők.
Iskolánk tanulói kiválóan szerepeltek a versenyen. Az „Énekesrigó” csapat az előkelő első helyet szerezte meg. A csapat tagjai: Tóth Hunor László (5.a), Silheim Benedek (6.b), Aigner Bertalan (7.a) és László Blanka (8.b).
Szintén szép eredményt ért el a „Kecskefűz” csapat, amely a harmadik helyen végzett. A csapat tagjai: Novák Mihály (5.a), Balázs Kata (6.b), Proszenyák Réka (7.b) és Birkás Dorka (8.b).
Gratulálunk valamennyi versenyzőnek a szép eredményekhez, és köszönjük felkészítő pedagógusaik munkáját!









(1).jpg)










