Emlékfát ültettek iskolánk első osztályosai

Emlékfát ültettek iskolánk első osztályosai

A Letenyei Andrássy Gyula Általános Iskolában immár hagyomány, hogy minden tanév elején az első osztályos tanulók emlékfát ültetnek az iskola udvarán. Ezzel a szép gesztussal maradandó emléket állítanak annak, hogy ebben az iskolában kezdték meg tanulmányaikat.

Idén 2025. október 20-án is csatlakoztak az elsősök ehhez a hagyományhoz, és elültették saját emlékfájukat – egy fiatal bükkcsemetét. A fa a 2025–2026-os tanév kisdiákjait szimbolizálja, akikhez az iskola közössége szeretettel és büszkeséggel gondol majd vissza. Amikor a jövőben ránézünk erre a fára, azok a gyerekek jutnak majd eszünkbe, akik ezzel a fával együtt kezdték meg „növekedésüket” az Andrássyban.

Kapcsolódó galéria

Elsősök fája

Pályázatok

Értékünk az ember
Tehetségpont
Petőfi 200
Aktív iskola
Magyar falu program
Megvalósult a magyar kormány támogatásával
Határtalanul
Emberi Erőforrások Minisztériuma
Okosan a pénzzel
Örökös ökoiskola