Andrássy nap - 2024. március 18.

Andrássy nap - 2024. március 18.

A Letenyei Andrássy Gyula Általános Iskola nevelőtestülete és diáksága az iskola névadója előtt tisztelgett. 

 

Iskolánk minden tanévben megemlékezik névadójáról.

A Himnusz hangjai után az ünnepség Peti-Turul Gergő 8. osztályos tanuló szavalatával kezdődött. Utána Simon Márta, iskolánk igazgatója  mondott ünnepi beszédet. A beszédben felevenítésre került gróf Andrássy Gyula származása, hazafisága, az 1848-49-es forradalom és szabadságharcban betöltött szerepe, a számüzetésének évei illetve a kiegyezésben betöltött szerepe és miniszterelnöksége.
Ezután Proszenyák Fanni 8. osztályos tanuló méltatta gróf Andrássy Gyula életútját. Aztán iskolánk énekkara és az alsósok néptánc csoportja adott színvonalas műsort az ünneplőknek.

Az ünnepség keretében felavatásra és átadásra került az épület előtt az Adrássy Barátság Park, amelyet Aigner Géza plébános áldott meg.

Az ünnepség végén Martonné Várhidi Erika tanárnő megnyitotta Zeng Yangcheng 6. osztályos tanuló rajzaiból és festményeiből készült kiállítást, illetve az iskola bejáratánál elhelyezett Andrássy emléktáblánál koszorúk elhelyezésére került sor.  A megemlékezés a Szózat közös eléneklésével zárult.

Kapcsolódó galéria

Andrássy nap - 2024

Pályázatok

Megvalósult a magyar kormány támogatásával
Petőfi 200
Erzsébet tábor
Tehetségpont
Magyar falu program
Aktív iskola
Örökös ökoiskola
Emberi Erőforrások Minisztériuma
Értékünk az ember
Határtalanul